Fatura Basımı Fiyatları

fatura basımı fiyat

Fatura Kağıtları

Fatura basımı fiyatları, kullanılacak olan kağıda, faturanın ebatına, üzerine yapılacak olan baskının renk sayısına ve kopya sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Genelde elle kesilecek olan faturalarda otokopili kağıtlar kullanılır. Bu kağıtlar ortalama 56 gr. kalınlığındadır. Ayrıca son zamanlarda sıkça renkli birinci hamur kağıtlar kullanılmaktadır. İşyerlerinde lazer veya kartuşlu yazıcısı olan firmalar  elle kesmek yerine renkli birinci hamur kağıda faturalarını bastırarak yazıcıdan basarlar. Renkli 1. hamur kağıtlar piyasada fotokopi kağıdı olarak bildiğimiz 80 gr. birinci hamur kağıtlardır. Nüshaları da yine 80 gr. birinci hamur kağıttır fakat renklidir. Örneğin 1 asıl 2 suret olan faturada birinci nüsha beyaz, ikinci nüsha mavi, üçüncü nüsha ise sarı gibi renkli kağıtlardan oluşur. Yazıcıda basarken 3 nüshalı faturayı 3 kere yazdırırsınız. Bu faturanın tüm nüshalarını beyaz 80 gr. birinci hamur kağıda da bastıran müşterilerimiz vardır.

Fatura Ebatları

Faturanın ebatları genelde A4 yani 21×29,7 cm. A5 yani 14,5×21 cm. olarak kullanılır. Slip fatura olarak genelde mağazacıların kullandığı 9,5×21 cm. ebatında faturalarda vardır. Ayrıca e-ticaret sektörünün canlanmasıyla birlikte e-ticaret fatura olarak adı geçen 9,5×21 cm. ebatında da faturalar vardır. Bu faturanın tasarımını A4 ebatının3 eşit parçaya bölerek yapıyoruz. Daha sonra baskısı bu tasarıma göre yapılıyor. Basım bittikten sonra 9,5 cm. ve 19 cm. olan yerlerine perforaj(kolay koparılması ise tırklıklı yapıyoruz)atıyoruz. Fatura 1 asıl 2 suretten oluşmuş oluyor. Fatura kesilirken sadece 1 A4 kağıt yazdırılıp perforajlı yerlerden koparılıp 3 eşit parçaya bölünüyor.

Fatura Basımı

Fatura fiyatlarını etkileyen diğer faktör de üzerine basılacak olan renk sayısıdır. Çoğu müşterimiz bunu yanlış anlıyor ve nüshalarının renk sayını söylüyor. Burada sorduğumuz soru faturanın üzerine hangi renklerde baskı yapılacak? Yani logonuz 2 renklidir ve sadece logo renklerinden basım yapılacaksa 2 renk demektir.

Son olarak da faturanın nüsha sayısı fiyatı etkiler. Maliye anlaşmalı işlerinin belirli kuralları vardır. Örneğin fatura en az 1 asıl 1 suret olarak basılır. Ama siz isterseniz daha fazla suretli olarak da yaptırabilirsiniz. İstediğiniz kopya sayısına göre fatura fiyatı da değişiklik gösterecektir.

İstanbul fatura fiyatları için FaturaBasimi.gen.tr fatura fiyatlarını piyasa fiyatlarına göre çok uygun tutmaktadır. Firmamız İstanbul Pendik ilçesinde faaliyet göstermektedir. İstanbul ili fatura fiyatlarını bu linkimizden http://www.faturabasimi.gen.tr/fatura-fiyatlari inceleyebilirsiniz. Fatura fiyatları için farklı özelliklerde olan işleriniz için mail atabilirsiniz. Pendik fatura fiyatları için ayrıca  firmamıza bekleriz. Farklı özelliklerde işleriniz için bize maille ulaşabilirsiniz. Çok hızlı dönüş yaparız…